Український народний оркестр

Український народний оркестр «Мамай» створений у 2009 році. Тридцять досвідчених артистів обласної філармонії віртуозно володіють музичними інструментами, майстерно з натхненням доносять музичні твори до слухача.

Очолює колектив високопрофесійний музикант заслужений працівник культури України Микола Іванович Жорновий.

Після закінчення Одеської консерваторії він почав працювати в Полтавському музичному училищі. Багато з його вихованців стали відомими концертними виконавцями, переможцями престижних музичних конкурсів.

Микола Жорновий уміло поєднує педагогічну роботу і концертно-виконавську діяльність. Свої талант і знання постійно спрямовує на відродження та розвиток національного мистецтва. Він один з перших в Україні організував ансамбль народних інструментів. Згодом така форма виконання набула популярності та поширилася в Україні. Створений Миколою Жорновим на базі обласної філармонії концертний ансамблю «Чураївна» неодноразово, упродовж багатьох років, був незмінним переможцем республіканських конкурсів та виборов одразу і перше місце, і Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Світ музики» в Італії.

За останні 5 років творчої діяльності Жорновий М.І. зробив близько 60-ти музичних обробок творів для ансамблів, оркестрів різного складу, що входять до репертуару провідних творчих колективів не тільки Полтавщини, а й України. Протягом останнього часу ним створені і виконуються концертні програми «Найкращі пісні України», «Пісні козацької слави», «Срібний дощ», «До пісні вірная любов».

У 2009 році Микола Іванович стає ініціатором створення нового колективу філармонії – українського народного оркестру «Мамай», з яким працює як художній керівник і диригент. Колектив уже став незмінним учасником міських та обласних культурно-мистецьких заходів.

Перший виступ оркестру відбувся у день святкування незалежності нашої держави, тому назву колектив обрав з образу козака Мамая, що є своєрідним символом життєздатності української нації.

У складі оркестру скрипки, альти, віолончелі, контрабаси, сопілки, кобзи, баяни, бандури, різноманітні ударні інструменти.

У діючому репертуарі оркестру представлені твори різні за жанрами та стильовими ознаками: світова та вітчизняна класика, українська інструментальна та вокальна музика, також є музичні твори і пісні полтавських композиторів: В.Міщенка, О.Чухрая, А.Жданова, Т.Парулави-Оскоменко. За цими жанровими напрямками в оркестрі створені концертні програми для слухачів різних музичних вподобань.

З оркестром виступають провідні вокалісти Полтавської обласної філармонії: народна артистка України Наталія Хоменко, заслужені артисти України Валентина Колісник, солісти Олена Шевченко, Лідія Кретова та Ігор Година; солісти-інструменталісти Світлана Тищик (кобза, домра), Сергій Прокопишин (флейта).

У різних концертних програмах з українським народним оркестром виступали провідні солісти Національної філармонії України (Київ), лауреати Міжнародних конкурсів – заслужена артистка України Валентина Матюшенко, заслужений артист України Вадим Чорнокондратенко, народний артист України Сергій Гринченко, а також вокалісти-солісти, переможці Всеукраїнського конкурсу вокалістів імені Микола Кондратюка. 

Колектив українського народного оркестру «Мамай» разом з заслуженим працівником культури України Миколою Жорновим наполегливо працює, сповнений цікавих ідей і планів на майбутнє, зберігаючи і збагачуючи українське національне мистецтво.

Кількісний склад 30 осіб.
Художній керівникзаслужений працівник культури України ЖОРНОВИЙ Микола Іванович

Коментарі

Колоритні музиканти та широкий репертуар створюють незабутню атмосферу під час ваших виступів!

Ваша майстерна гра здатна прикрасити будь-який концерт. Дякуємо!

Додати новий коментар