Український народний оркестр


Український народний оркестр

Український народний оркестр «Мамай» створений у 2009 році. Тридцять досвідчених артистів обласної філармонії віртуозно володіють музичними інструментами, майстерно з натхненням доносять музичні твори до слухача.

Очолює колектив високопрофесійний музикант заслужений працівник культури України Микола Іванович Жорновий.

Після закінчення Одеської консерваторії він почав працювати в Полтавському музичному училищі. Багато з його вихованців стали відомими концертними виконавцями, переможцями престижних музичних конкурсів.

Микола Жорновий уміло поєднує педагогічну роботу і концертно-виконавську діяльність. Свої талант і знання постійно спрямовує на відродження та розвиток національного мистецтва. Він один з перших в Україні організував ансамбль народних інструментів. Згодом така форма виконання набула популярності та поширилася в Україні. Створений Миколою Жорновим на базі обласної філармонії концертний ансамблю «Чураївна» неодноразово, упродовж багатьох років, був незмінним переможцем республіканських конкурсів та виборов одразу і перше місце, і Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Світ музики» в Італії.

За останні 5 років творчої діяльності Жорновий М.І. зробив близько 60-ти музичних обробок творів для ансамблів, оркестрів різного складу, що входять до репертуару провідних творчих колективів не тільки Полтавщини, а й України. Протягом останнього часу ним створені і виконуються концертні програми «Найкращі пісні України», «Пісні козацької слави», «Срібний дощ», «До пісні вірная любов».

У 2009 році Микола Іванович стає ініціатором створення нового колективу філармонії – українського народного оркестру «Мамай», з яким працює як художній керівник і диригент. Колектив уже став незмінним учасником міських та обласних культурно-мистецьких заходів.

Перший виступ оркестру відбувся у день святкування незалежності нашої держави, тому назву колектив обрав з образу козака Мамая, що є своєрідним символом життєздатності української нації.

У складі оркестру скрипки, альти, віолончелі, контрабаси, сопілки, кобзи, баяни, бандури, різноманітні ударні інструменти.

У діючому репертуарі оркестру представлені твори різні за жанрами та стильовими ознаками: світова та вітчизняна класика, українська інструментальна та вокальна музика, також є музичні твори і пісні полтавських композиторів: В.Міщенка, О.Чухрая, А.Жданова, Т.Парулави-Оскоменко. За цими жанровими напрямками в оркестрі створені концертні програми для слухачів різних музичних вподобань.

З оркестром виступають провідні вокалісти Полтавської обласної філармонії: народна артистка України Наталія Хоменко, заслужені артисти України Валентина Колісник, солісти Олена Шевченко, Лідія Кретова та Ігор Година; солісти-інструменталісти Світлана Тищик (кобза, домра), Сергій Прокопишин (флейта).

У різних концертних програмах з українським народним оркестром виступали провідні солісти Національної філармонії України (Київ), лауреати Міжнародних конкурсів – заслужена артистка України Валентина Матюшенко, заслужений артист України Вадим Чорнокондратенко, народний артист України Сергій Гринченко, а також вокалісти-солісти, переможці Всеукраїнського конкурсу вокалістів імені Микола Кондратюка. 

Колектив українського народного оркестру «Мамай» разом з заслуженим працівником культури України Миколою Жорновим наполегливо працює, сповнений цікавих ідей і планів на майбутнє, зберігаючи і збагачуючи українське національне мистецтво.

Кількісний склад – 30 осіб.
Художній керівник – заслужений працівник культури України ЖОРНОВИЙ Микола Іванович