Коли гримлять гармати, то музи мовчать.

"Коли гримлять гармати, то музи мовчать." Цей вислів багатьом відомий. Але це не так! І цьому підтвердженням стала наша поїздка до Маріуполя в зону АТО.

Напередодні цієї поїздки нашому хвилюванню не було меж, але воно було приємним. Адже не кожному вдається побувати саме там і на власні очі побачити як живуть і чим переймаються наші воїни-захисники. До Маріуполя нас, артистів, проводжав майже весь колектив філармонії. За короткий час були зібрані кошти на які наші колеги закупили новорічні подарунки для воїнів - цукерки, печиво, чай, каву, цигарки, предмети особистої гігієни. Працівники філармонії приносили овочі, фрукти, мед, варення, інші домашні заготовки а також ковдри та теплий одяг.

І от день поїздки настав. Кажуть, коли їдеш у дорогу і йде дощ, то це на щастя. А нас у дорогу проводжав сніг, який згодом перейшов у заметіль і це дуже ускладнило нашу подорож. Та в салоні нашого мікроавтобусу панував затишок, спокій і хороший настрій.

Ранковий Маріуполь зустрів нас морозом і поривистим вітром.

Перший блокпост. На посту стоять хлопці в зимовій військовій формі. Вся команда на чолі з Дідом Морозом і Снігуронькою виходить до них. В очах наших захисників здивування і радість. Ми їх вітаємо, вручаємо подарунки і фотографуємося на згадку.

А потім перший концерт у приміщенні аеровокзалу. Імпровізована сцена прямісінько там, де відпочивають воїни. До речі, серед солдат багато наших земляків полтавців. Кожен виступ хлопці сприймають оплесками. І спів Ліліани Бовтік, і майстерне виконання українських пісень тріо бандуристок "Вишиванка", у складі якого Олена Шевченко, Вікторія Бовтік, Тетяна Чугуєвець, і неперевершений голос заслуженого артиста України Валерія Соколика. А на завершення концерту ми власноручно роздавали бійцям подарунки.

За день перебування в зоні АТО ми побували на багатьох блокпостах. І жодного воїна, якого зустріли, не залишили без подарунка і без уваги. Додому ми поверталися втомлені, але щасливі. Адже зробили гарну справу. Ця поїздка надовго залишиться в пам'яті кожного з нас і, якщо трапиться така нагода, ми поїдемо ще, і не один раз. Адже  і піснею, і словом ми теж наближаємо перемогу, що так потрібна українському народу.

Ведуча концертів, артистка розмовного жанру
Наталія Іванченко