Майстер-клас для викладачів по класу гітари

20 лютого 2013 року о 12-й годині у приміщенні Полтавської дитячої музичної школи № 2 ім. В.П. Шаповаленка за сприяння Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури, на запрошення Полтавської обласної філармонії відбувся концерт та обласний майстер-клас для викладачів по класу гітари ПСМНЗ (шкіл естетичного виховання) Полтавщини за участі Лауреата міжнародних конкурсів, володаря золотої медалі міста Парижа, професора Національної Школи Музики в м. Ніорт (Франція), кращого гітариста Європи Філіпа Вілли (Philippe Villa), який вдруге відвідав Полтаву.
У концерті маестро подарував слухачам твори композиторів та класиків гітарної музики М.Джуліані, Д.Леньяні, Ф.Каруллі, Н.Кост, А.Барріоз, Таррега, Х.Мерлін, М.Пезор.
Під час концерту та майстер-класу один з найбільш яскравих сучасних гітаристів спілкувався з присутніми, адже мсьє Філіп, знаючи російську мову, сам цікаво та неординарно представляв твори та вів майстер-клас.
Зала бурхливими оплесками сприйняла творчість видатного майстра та показові заняття зі студентами Полтавського музичного училища ім. М.В. Лисенка – Максимом Боровко, Маргаритою Воловод та Андрієм Шніцарем. Глядачів вразила техніка маестро, його розкутість, артистичність і здатність імпровізувати.
Подібні унікальні зустрічі сприяють активізації навчально-виховної діяльності засобами музичного мистецтва, надихають на подальші пошуки педагогічних методик та новітніх форм навчання.

Біографічна довідка:

Філіп Вілла навчався у Бето Давесака (Betho Davezac) у консерваторії м. Медон, потім у Вищій музичній школі в Саарбрюккені (Німеччина), у Празі в Їржі Йірмала та в Іспанії у Хосе Томаса.

Володар Золотої медалі Міжнародного фестивалю молодих виконавців в м. Бордо (1991) та Золотої медалі Парижа, переможець конкурсу Міжнародного фонду Ієгуді Менухіна (1992).

Філіп Вілла – переможець багатьох престижних міжнародних конкурсів:
Міжнародний конкурс ім. Е. Пухоля (Іспанія),
Міжнародний конкурс класичної гітари в Мілані (Італія),
Міжнародний конкурс класичної гітари в Торонто (Канада)
Міжнародний конкурс ім. Н. Паганіні (Італія).

Концертував у багатьох країнах світу: в Європі (Австрія, Угорщина, Німеччина, Італія, Словаччина, Чехія, Швейцарія, Росія), Азії (Кіпр, Туреччина, Таїланд) та США.

Регулярно виступає на європейських фестивалях, таких як Дебреценський та Естергомський фестивалі в Угорщині, Віденський міжнародний гітарний форум (Австрія), Гітарні дні в Ліхтенштейні і Міланський гітарний Атенеум (Італія).

Філіп Вілла — організатор Міжнародних гітарних фестивалів на французькому острові Ре. Неодноразово входив до складу журі різних міжнародних конкурсів.

Регулярно приймає участь у благодійних безкоштовних концертах, організованих асоціацією «Музиканадії» (Musique Esperance), збори від яких спрямовуються до Фонду підтримки одиноких та малозабезпечених людей.

Філіп Вілла часто виступає в ансамблях з іншими інструментами (скрипка, флейта, струнний квартет) та вокалістами. Крім концертної діяльності Філіп Вілла займається викладанням: він професор у Національній Школі Музики в місті Ніорт (Франція).

Директор Обласного методичного
кабінету навчальних закладів мистецтва
та культури Л. Богодиста 

Джерело: 
http://www.kultura.pl.ua/novini-3/upravlinnya-informue/514-pro-provedennya-oblasnogo-majster-klasu.html