«Мелодії душі, мелодії єднання»

Ми такі різні на нашій планеті Земля: за характером, національністю, народними традиціями, музичними смаками. Та нас усіх об’єднує бажання жити в мирі та любові, а ще - високе мистецтво, яке ми відчуваємо душею і серцем, і для цього, на щастя, нам не потрібні перекладачі. Адже музика це Божий дар, який зрозумілий всім і кожному!

            Під гучні оплески і вигуки «браво!»  5 червня 2014 року на Театральній площі пройшов концерт українського народного оркестру «Мамай» (художній керівник і диригент - заслужений працівник культури України Микола Жорновий). Він завершив цикл концертів  «Мелодії єднання», який для всіх полтавців та гостей нашого прекрасного міста презентувала Полтавська обласна філармонія з метою об’єднання всіх українців навколо національної ідеї – єдиної і неподільної України. Концерти довели - мистецтво не має кордонів, а музичні генії - національної приналежності. Вони складають золотий фонд світової культури, а їх твори збагачують духовний світ різних країн і континентів.

            Цикл концертів «Мелодії єднання» розпочався  15 травня виступом провідного і знаного колективу обласної філармонії пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» (художній керівник - заслужений працівник культури України Федір Кривенко) і був присвячений дню Європи в Україні. Ми впевнені, що Україна посяде гідне місце у європейському просторі – бо ми того варті! Заслужені артисти України Валентина Колісник та Василь Панчук, балетна група (балетмейстер – заслужений артист України Вадим Перепелкін), увесь склад колективу - підняли національний дух усіх присутніх на концерті. Адже,  народна пісня це чисте невичерпне джерело з якого ми всі черпаємо сили і натхнення.

            Наступними, 22 травня, на центральній площі міста, до дня слов’янської писемності й культури, об’єднували Україну артисти групи «Словяни» (музичний керівник – Олег Павленко) та соліст філармонії Ігор Година. Пропагуючи українську народну пісню учасники групи «Слов’яни» прагнуть зберегти традиції та привнести в них елемент сучасності. Тому, роблять власні обробки добре відомих і улюблених нами пісень, які є класикою української музичної культури. Співали артисти і своїх власних пісень. Разом з ними співали і танцювали полтавці різних поколінь. Було весело!

            У рамках циклу концертів «Мелодії єднання», артисти Полтавської обласної філармонії 30 травня в приміщенні краєзнавчого музею подарували своїм прихильникам зустріч з перлинами вокальної музики ХІХ – ХХ сторіччя. Концерт пройшов на дуже високому професійному рівні. Публіка не втомлювалася аплодувати молодим і талановитим солістам Лідії Кретовій, Олені Шевченко, Олександру Дубовому. Звучали арії з опер, пісні та романси видатних українських та російських композиторів. Ми впевнені – мистецтво повинно об’єднувати і нести красу і добро у душі людей будь - якої національності. Так і сталося: глядач виходив натхнений, як чудовим співом так і надзвичайною майстерністю акомпаніатора Алли Тимченко. Браво!

            І, як ви вже зрозуміли, завершальним акордом циклу «Мелодії єднання» прозвучав концерт оркестру «Мамай». Твори відомих українських композиторів та шедеври світової класики у виконанні колективу та солістів філармонії задовольнили найвибагливіших глядачів. Шквал оплесків і море емоцій панували на імпровізованому концертному майданчику. Лунали запитання публіки: «Коли відбудеться наступний концерт?»

            Мені здається, що мета була досягнута. Адже, музика не має кордонів, вона об’єднує народи і континенти, вона звучить у маленьких селах і мегаполісах, а ще -  робить нас щасливішими!

                                                                                                                                

Художній керівник філармонії
Світлана Кравченко