Під зоряним небом Полтави

Увечері 25 серпня Полтавська обласна філармонія традиційно вітала містян з Днем Незалежності України.

Уже багато років поспіль колективи й солісти Полтавської обласної філармонії відзначають головне свято держави в одному з найстаріших і найупізнаваніших місць Полтави – на Івановій горі. Щоразу ошатно й урочисто виглядає Біла альтанка з промовистими словами Івана Котляревського про «згоду в сімействі», які так личать і місту, й Україні, стаючи сценою для вдумливої мистецької розмови про те, хто ми й куди йдемо.

Цьогоріч біля її ампірної підкови дивотворив камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова під керівництвом Олександра Абрамова. Так природно щодо часу й місця, так піднесено, свіжо й вишукано прозвучали тут у його виконанні серйозні твори класиків – Георга Фрідріха Генделя, Вольфганга Амадея Моцарта, Едварда Бенджаміна Бріттена, Модеста Мусоргського та ін. Трагедію й високу надію українства оркестр живописав улюбленою «Мелодією» Мирослава Скорика. Оригінально, по-бароковому грайливо й витончено зіграли музиканти популярну пісню «Bad Romance» Леді Гаги, запально й життєствердно – «Регтайм» Скотта Джопліна.

У супроводі оркестру співали солісти філармонії. Дзвінкими хвилями напливав з Іванової гори на тихий недільний шум вечірньої Полтави вальс Джульєтти з опери Шарля Франсуа Гуно «Ромео і Джульєтта» у блискучому виконанні провідної артистки філармонії Олени Шевченко. Сучасно прозвучали позачасові українські хіти у виконанні Олександра Дубового «Журавлина туга» та «Впали роси на покоси». Згадані пісні належать полтавцям: автор віршів першої – відомий письменник та журналіст Василь Котляр, музику до обох створив Олександр Білаш. Прикметно, що народженню ще однієї перлини української популярної пісні – «Чорнобривці», яку щиро й пронизливо заспівала Лариса Борисенко, прислужився наш земляк – композитор Володимир Верменич. Тож у пісенному дзвоні Батьківщини (згадаймо Гоголеве «наша Україна дзвенить піснями») є і наші полтавські голоси!

Тривалі аплодисменти глядачів засвідчили, що класика популярної музики в майстерній інтерпретації солістів філармонії – фіналістки телевізійного шоу «Х-фактор» Лариси Борисенко («Місто спить», «Padam, padam») та лауреата міжнародних і всеукраїнських конкурсів і фестивалів Ігоря Години («Я піду в далекі гори») не втрачає своєї привабливості й актуальності.

На славу вдався творчий експеримент тріо бандуристок «Вишиванка» й камерного оркестру. У супроводі незвичайного, на перший погляд, поєднання інструментів звучали криштально-чисті голоси Вікторії Бовтік, Тетяни Чугуєвець та Олени Шевченко. Арія Наталки Полтавки була такою відповідною і настрою, і простору – поблизу меморіальної садиби Івана Котляревського, напередодні його 250-му дня народження. Тож наша бандура органічна й гармонійна у всякому музичному колі! «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»!

Уже під тихими зорями камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова освідчувався в любові до рідного міста та України, до славних своїх краян – кількох сотень глядачів – по-родинному теплою музикою Олексія Чухрая «Моя Полтава».

Майстерно, як завжди, провела концерт Катерина Юрченко.

От такий розкішний подарунок до дня народження держави!

Полтавська обласна філармонія щиро дякує своїм симпатикам і шанувальникам за побачення на Білій альтанці і чекає на зустрічі у новому концертному сезоні!                                                                                                        

Віта Сарапин