«Полтава» у Львові

Упродовж 9–12 серпня пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» брав участь у ІV Міжнародному фестивалі українського танцю і культури у Львові.

Це молодий, але масштабний і престижний фестиваль, що цілком обґрунтовано заслужив визнання як одна із знакових культурних подій року. Він гуртує співвітчизників з материкової України й діаспори, бо ж нашого цвіту – по всьому світу, репрезентує багатство й розмаїття стилів і жанрів українського мистецтва, сприяє формуванню національної культурної ідентичності і збереженню національної пам’яті, плекає прадідівські традиції і доводить, що народна культура завжди актуальна й позачасова. Більше того, вона є тим благодатним зерном, з якого проростає майбутнє гідного роду, народу, нації, котрий наснажує духовною ясністю й чистотою тих, хто його творить, і тих, хто його споживає. Фестиваль уможливлює представлення творчих здобутків танцювальних колективів з усіх країн, де мешкають українці, професійні дискусії й обмін досвідом, приязні зустрічі з колегами, глядачами й шанувальниками.

Цьогоріч на кількох локаціях преславного міста, крім львівських, виступили колективи З Канади й Бразилії. А Наша «Полтава» удостоїлася особливої честі й визнання, за якими – маже 90-літня історія, натхненна щоденна «сродна» праця, незмінна любов до мистецтва і фаху як справи життя, високий професіоналізм і натхнення: пісенно-танцювальний ансамбль став господарем фестивалю. Така поважна роль передбачала не тільки виступи з концертними номерами, але й зустрічі із ЗМІ, проведення майстер-класів тощо.

Тож першого дня «полтавці» долучилися до пресконференції та церемонії погашення підготовлених Укрпоштою та Козацькою поштою марки й конверта з емблемою фестивалю. Виступ ансамблю став яскравою і стильною увертюрою урочистого відкриття фестивалю. З вітальними словами до колег та львівської публіки звернулися заступниця директора Департаменту культури й туризму Полтавської обласної державної адміністрації, начальник управління культури Ірина Удовиченко та директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик.

Другий фестивальний день розпочався з майстер-класів танцю та хорового мистецтва, проведених пісенно-танцювальним ансамблем «Полтава». А авторитетним і повчальним виявився для українських, канадських та бразильських митців досвід полтавських колег, зокрема хормейстерів – заслуженого працівника культури України Федора Кривенка, заслуженого діяча мистецтв України Лариси Бакланової, балетмейстера заслуженого артиста України Вадима Перепелкіна. А над вечір на площі Ринок серед інших виступів вирувала козацька вольниця: потужна енергія молодечого танцю й життєствердна музика й пісня у виконанні ансамблю «Полтава».

11 серпня учасники фестивалю взяли участь в урочистій ході та покладанні квітів до пам’ятника Трасові Шевченку. Феєрією Сорочинського ярмарку ансамбль «Полтава» та заслужена артистка України Наталія Іванченко полонили глядачів на гулянні у Львівському музеї архітектури та побуту «Шевченківський гай». Високо поцінував професійний рівень і творчий потенціал нашого колективу президент Міжнародного фестивалю українського танцю і культури Вінсент Різ.

Многоліття в день народження бажала «Полтава» своєму шанованому звукорежисеру Олександрові Путрі.

Грандіозне чотириденне свято української культури завершилося 12 серпня у Львівському оперному театрі церемонією закриття та гала-концертом, на якому були представлені кращі й улюблені твори, відібрані на фестивальних панелях, серед яких були і кілька наших. «Заключний акорд фестивалю! Неймовірні емоції та велика мотивація, цікаве спілкування, гарні спогади та трішки смутку. Велика вдячність організаторам фестивалю за бездоганне проведення та чудові умови! Усі учасники супер! Це круто!», – такий піднесений настрій директора філармонії Олега Тищика поділяють, імовірно, усі учасники полтавської делегації. Їм справді є чим пишатися!

На львівських сценах пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава» вповні реалізував свою мистецьку місію, представивши професійно й натхненно інтерпретовані перлини українського мистецтва. А попереду – безмір роботи, безліч шляхів до свого щирого і вдумливого глядача, до єднання українства «в Україні й не в Україні» піснею, танцем, музикою, словом!

Браво, «Полтаво»! Браво, дорогі колеги!

Художній керівник – заслужений працівник культури України Федір Кривенко,
балетмейстер-постановник – заслужений артист України Вадим Перепелкін,
хормейстер – заслужений діяч мистецтв України Лариса Бакланова,
керівник оркестрової групи - Сергій Асауленко,
директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик.