«Поїхали в Неаполь!»

Так 27 травня 2019 року запросив полтавську публіку в подорож просторами й часами прекрасної європейської музики український народний оркестр Полтавської обласної філармоній під керівництвом заслуженого працівника культури України Миколи Жорнового.

Багатоголосе, строкате, по вінця сповнене чуттєвості і зваби місто асоціюється передусім із мелосом – ліричними піснями про велику любов великого серця, – до жінки, до родини, до батьківського краю, власне, до життя в усіх його проявах, – наспіваними відточеними ледь не до ідеалу переважно чоловічими голосами. Характер славнозвісної canzone napoletana визначив сюжет і динаміку концерту. Зал завмирав, рухаючись разом із музикантами від урочистої пафосності чи витонченої елегійності до гротескного жарту чи іронії, від скупої сльози до гучного сміху, від солодкої ніжності до гострої, як меч, мужності, і щоразу вибухав аплодисментами. Бо чи можна в Неаполі бути стриманим і сухим?

Природно в канву програми вплелися італійські, у тому числі й неаполітанські, пісні у виконанні соліста філармонії Олександра Дубового. Знамениті «Джамайка», «Жорстоке серце», «Співай мені», «Повернися в Сорренто», «Цілуй мене міцно», «Закоханий солдат» і, звичайно, одна з найбільш щирих пісень про кохання – «Скажіть ви їй…» створили неповторну романтичну атмосферу.

Утім не тільки італійська музика панувала цього травневого вечора в залі. Іспанські, австрійські, грецькі, французькі, російські, аргентинські ритми. Каталонська сардана, танго «Ревнощі» Якоба Гаде, вальс Євгенія Доги (небесної краси мелодія з фільму «Мій ласкавий і ніжний звір»), увертюри до опер Франца фон Зуппе і Мікіса Теодоракіса, образки Віктора Власова й Віктора Грідіна та чимало інших творів розкішно й органічно звучали у виконанні українського народного оркестру. Укотре полонили слухачів своєю майстерністю солісти колективу Юрій Михайловський та Сергій Асауленко.

Гідом у мандрах до Неаполя стала автор і ведуча програми Світлана Кравченко.

Тривалі овації засвідчують беззаперечний факт: мистецька подорож подарувала глядачам насолоду. Навзаєм дякуємо своїм шанувальникам і чекаємо на нові зустрічі!