Україна понад усе!


Україна понад усе!

«Україна понад усе!» – українське патріотичне гасло, заклик до боротьби за незалежність та суверенність України. Сьогодні, коли Україна переживає важкі і трагічні часи своєї історії, зберегти українську ідентичність, унікальність – обов’язок кожного українця, кожної людини, у чиїх жилах тече вільна українська кров. 

Концерт ансамблю «Чураївна» під назвою «Україна понад усе», який відбувся 15 березня 2023 року у залі Полтавської обласної філармонії – один зі своєрідних кроків, який покликаний єднати українців, стверджувати надію на краще та віру у нашу перемогу! Ансамбль «Чураївна», створюючи чисельні сучасні програми різних жанрів і стилів, у той же час не забуває про свої мистецькі першоджерела, класику української пісенної творчості, яка лежить в основі музичної культури України. Керівник колективу Сергій Бригида говорить: «Тільки тоді ми можемо рухатися вперед, коли знаємо і пам’ятаємо свою історію, традиції, культуру».

Разом із концертним ансамблем «Чураївна» програму представляли солісти філармонії, лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів – Лідія Кретова, Руслан Христиченко, Ігор Година, заслужена артистка України Тетяна Садохіна. Ведуча концерту Катерина Кібенко майстерно і професійно вела екскурс музичними стежинами української пісенної класики, кращих зразків української вокальної та інструментальної музики. 

Серед творчих доробків концертного ансамблю «Чураївна» є чимало авторських творів. Музиканти шукають натхнення всередині себе, у своїй душі, у серці, а також – у навколишньому світі. Не лишаються осторонь і події, які відбуваються у нашій країні і зараз. Музика як дзеркало душі, музика як підтримка один одного кожного дня і кожну хвилину, музика, яка без слів може розказати про почуття людини і дати віру у краще майбутнє! Концертний ансамбль «Чураївна» періодично представляє публіці твори, написані та оркестровані безпосередньо музикантами колективу. Так і цього разу: у концерті було презентовано авторський твір керівника колективу Сергія Бригиди – «Українські варіації». 

Справжнім сюрпризом для полтавської публіки став виступ актора Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, народного артиста України Василя Голуба! У творчому тандемі із Лідією Кретовою із великим успіхом прозвучала сцена із опери «Запорожець за Дунаєм» українського композитора С.С. Гулака-Артемовського – «Дует Одарки і Карася». Цей номер не залишив байдужим жодного глядача в залі! 

Концертний ансамбль «Чураївна» вже працює над новими творчими проектами і щиро запрошує до себе на концерти! Найближчий із них відбудеться 2 квітня о 16:00 – літературно-музична композиція за твором Ліни Костенко «Маруся Чурай» за участю заслуженої артистки України Наталії Іванченко та солістів філармонії.