Катерина Юрченко

Катерина Юрченко


Юрченко ( Побєда) Катерина Германівна( 11 липня, м. Харків) – артистка розмовного жанру.

Народилася у відомій мистецькій родині. Оточена  творчою атмосферою, з дитинства визначилася щодо вибору професії. Свою артистичну діяльність розпочала в 11 років, зігравши головну роль у виставі «Таємниці чарівного цирку».

У Полтавській обласній філармонії працює більше 30 років. Має величезний репертуар. Її            моно вистави «Маруся Чурай», «Відьма», «Голгофа», «Сліпий музикант» відрізняються глибоким психологізмом, емоційною виразністю, яскравою сценічною мовою. В літературно-музичних композиціях, присвячених творчості Л. Українки, Л. Костенко, М. Гоголя, О. Вишні, В. Короленка,    І. Котляревського, О. Пушкіна, поетесам Срібного віку  - З. Гіппіус, А. Ахматовій, М. Цвєтаєвій за допомогою вдалого поєднання Слова і Музики глядачам відкриваються вічні моральні  цінності людства.

Як ведуча та сценарист, Катерина Юрченко,  співпрацює з багатьма творчими колективами обласної філармонії.  Але, саме з камерним оркестром імені Дмитра Ахшарумова були створені  найбільш цікаві і яскраві програми: «Музика танцю», «Танго і Вальс», « Моцарт і Чайковський», «Музика епохи Бароко» та багато - багато інших,  а також пізнавально-розважальні програми   для маленьких слухачів.  За словами артистки, найулюбленішою музичною виставою  для неї, є  «Казка про маленького Моцарта», яку з задоволенням слухають як діти, так і дорослі.

Свій творчий доробок артистка неодноразово презентувала в Україні, Білорусії, Естонії. Особливо важливою  стала для неї поїздка з концертом  у зону АТО, щоб підтримати наших воїнів - захисників.

К.Юрченко  увесь час знаходиться у творчому пошуку, розкриває в собі нові грані, перебуває у стані художньої не заспокоєності. Саме тому постійно з’являються нові твори, нові композиції, нові проекти. Так народилася  гумористична програма « Пожартуємо?!», у якій, разом з заслуженою артисткою України Наталією Іванченко,  вона предстане перед глядачами у  кардинально новому амплуа. 

Улюблена цитата: «Чужа душа — то тихе море сліз. Плювати в неї — гріх тяжкий, не можна.»

Мета: Пропаганда та розвиток культури.

Лауреат міжнародного конкурсу Імені  Андрія  Сови.

Лауреат обласної премії імені Володимира Короленка.