Наталія Іванченко

Наталія Іванченко


Заслужена артистка України

Закінчила Гадяцьке культурно-освітнє училище та Харківський інститут культури.

Лауреатка Республіканського конкурсу читців імені Т. Г. Шевченка, лауреатка Всеукраїнського конкурсу артистів естради, дипломант першого ступеня Всеукраїнського конкурсу естради і гумору “Вишневі усмішки”.

Майстер художнього слова, високопрофесійна і різнопланова артистка з багаторічним стажем. Нагороджена Обласною премією ім. І.П. Котляревського, неодноразово відзначалася почесними грамотами Обласної Ради та Обласної державної адміністрації.

В репертуарі артистки твори українських поетів та письменників. Велику увагу артистку приділяє творчості полтавських авторів. В її доробку твори Н. Баклай, О. Хало, Л. Галич, О. Печори, М. Кочерги. За роки творчої діяльності було створено чимало програм для шкільної аудиторії. Найвагоміші серед них: “Шевченко і музика”, “Катерина” (Т.Г. Шевченко), “Кайдашева сім’я” (І. Нечуй-Левицький), “Маруся Чурай” (Л. Костенко),  “Над Симоненком лебеді летять”.

Першою сольною програмою артистки була “У всьому хочу я дійти до суті” (режисер - С. Кравченко). Саме в цій програмі була представлена моновистава “Не загаси свічу” за твором О.Хало “Геєна”.

Одна за одною виходять гумористичні сольні програми за участі артистів філармонії: “Ха-ха-ха” (реж. С. Кравченко), “Телеманія” (реж. С. Кравченко), “За двома, трьома, всіма зайцями” (реж. С. Кравченко), та програма присвячена тридцятиріччю діяльності під назвою “Життя не можна повторить на біс” (реж. С. Кравченко).

Події на сході України спонукали до створення моновистави за книгою Б. Гуменюка “Блокпост” (реж. С. Кравченко). У складі концертної бригади артистка неодноразово виїжджала до Донецької та Луганської області. Має державну нагороду України “За участь в антитерористичній операції”. 

Артистка веде активну концертну діяльність, співпрацює з усіма колективами філармонії. У складі ПТА “Полтава” бере участь у різних фестивалях, де представляються програми “Щедра й багата Полтавська хата”, і “Сорочинський ярмарок” (реж. О. Іноземцева).

У планах артистки нові поетичні та прозові твори сучасних поетів та письменників і створення гумористичного дуету разом з лауреаткою Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів К. Юрченко.