Камерний оркестр імені Д. Ахшарумова


Камерний оркестр імені Д. Ахшарумова

З метою більшої популяризації вітчизняної та світової музичної спадщини, сучасної інструментальної музики у 2002 році у філармонії був створений камерний оркестр.

За час існування колектив досяг значних успіхів, став одним з найпопулярніших музичних колективів не лише в області, в Україні, а й зарубіжжі. Високу кваліфікацію виконавців і художній рівень оркестру було гідно оцінено на Міжнародному конкурсі-фестивалі духовної музики в Білорусії, на якому оркестр здобув звання дипломанта. Це обумовлено його творчим складом, до якого входять провідні музиканти Полтави. Кожен артист оркестру – яскрава творча індивідуальність та виконавець високого рівня. Професійний рівень артистів оркестру дозволяє багатьом з них бути солістом: Настасія Горбачова (скрипка), Ольга Константинова (скрипка).

Очолює камерний оркестр, талановитий скрипаль Олександр Абрамов. Саме його доля обрала організувати й очолити цей колектив. Зі знанням професіонала, тонким художнім смаком, керівник оркестру добирає до репертуару колективу програми світової класики, сучасних українських композиторів, обробки народних та естрадних мелодій.

З камерним оркестром співпрацювали і виступали відомі музиканти і диригенти – заслужений діяч мистецтв України Шаліко Палтаджян (диригент), лауреат Міжнародних конкурсів Вінстон Вогель (диригент, США, Ізраїль), Раміро Аріста(Аргентина), Вінстон Вогель (США), народний артист України Фемій Мустафаєв (вокал), лауреат Міжнародних конкурсів, професор Національної музичної академії Остап Шутко (скрипка), народна артистка України Лідія Шутко (скрипка), Катерина Шотт (скрипка), Філіп Вілла (гітара, Франція).

Оркестр є учасником музичних фестивалів та мистецьких акцій – щорічний учасник та дипломант традиційного Всеукраїнського фестивалю камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі» (Кіровоград), Міжнародних музичних фестивалів (Львів, Одеса).

Колектив постійно знаходиться у творчому пошуку, створюючи нові концертні програми для різних категорій слухачів.

Репертуар оркестру надзвичайно різноманітний – від музики раннього бароко до творів композиторів ХХI століття. Започатковані цикли «Вічні сучасники», «Віч-на-віч з мистецтвом», до яких входять концерти-монографії, присвячені творчості музикантів-геніїв Баха, Моцарта, Вівальді, Гайдна, Чайковського. Практично у всіх концертах бере участь артистка філармонії, майстер художнього слова Катерина Побєда, виступи якої сприяють кращому розумінню музичних творів, насичені безцінною інформацією культурологічного значення.

Камерний оркестр є незмінним учасником практично всіх культурно-мистецьких заходів, святкових та урочистих концертів, презентацій у місті та області. 

За активну творчу і просвітницьку діяльність, високий професійний рівень, колективу присвоєно ім’я Дмитра Ахшарумова — видатного культурного діяча, засновника першого симфонічного оркестру та музичного училища у Полтаві.

Кількісний склад – 15 осіб.
Художній керівник – АБРАМОВ Олександр Петрович.
Диригент - Тищик Олег Борисович