Камерний оркестр імені Д. Ахшарумова


Камерний оркестр імені Д. Ахшарумова

З метою більшої популяризації вітчизняної та світової музичної спадщини, сучасної інструментальної музики у 2002 році у філармонії був створений камерний оркестр. Саме Олександра Абрамова доля обрала організувати й очолити цей колектив.

За час існування колектив досяг значних успіхів, став одним з найпопулярніших музичних колективів не лише в області, в Україні, а й зарубіжжі. Високу кваліфікацію виконавців і художній рівень оркестру було гідно оцінено на Міжнародному конкурсі-фестивалі духовної музики в Білорусії, на якому оркестр здобув звання дипломанта. Це обумовлено його творчим складом, до якого входять провідні музиканти Полтави. Кожен артист оркестру – яскрава творча індивідуальність та виконавець високого рівня. Завдяки високому професіоналізму та виконавській майстерності артисти оркестру успішно виконують соло у багатьох концертних програмах. Це Ольга Константінова (скрипка), Андрій Грицай (альт), Лідія Шкаровська (скрипка), Анастасія Горбачова (скрипка), Тетяна Франчук (фортепіано).

З 2020 року керівництво прийняла на себе молода та ініціативна скрипалька Лідія Шкаровська. Зі знанням професіонала, тонким художнім смаком, керівник оркестру добирає до репертуару колективу програми світової класики, сучасних українських композиторів, обробки народних та естрадних мелодій.

З камерним оркестром співпрацювали і виступали відомі музиканти і диригенти – заслужений діяч мистецтв України Шаліко Палтаджян (диригент), лауреат Міжнародних конкурсів Вінстон Вогель (диригент, США, Ізраїль), Раміро Аріста (диригент, Аргентина), Сергій Хоровець (диригент, Львівська національна філармонія), народний артист України Фемій Мустафаєв (вокал), народна артистка України Богдана Півненко (скрипка), лауреат Міжнародних конкурсів, професор Національної музичної академії Остап Шутко (скрипка), народна артистка України Лідія Шутко (скрипка), Катерина Шотт (скрипка), Філіп Вілла (гітара, Франція).

Оркестр є учасником музичних фестивалів та мистецьких акцій – щорічний учасник та дипломант традиційного Всеукраїнського фестивалю камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі» (Кропивницький), Міжнародних музичних фестивалів (Львів, Одеса).

Колектив постійно знаходиться у творчому пошуку, створюючи нові концертні програми для різних категорій слухачів.

Репертуар оркестру надзвичайно різноманітний – від музики раннього бароко до творів композиторів ХХI століття. Започатковані цикли «Вічні сучасники», «Віч-на-віч з мистецтвом», до яких входять концерти-монографії, присвячені творчості музикантів-геніїв Баха, Моцарта, Вівальді, Гайдна, Чайковського.

Камерний оркестр є незмінним учасником практично всіх культурно-мистецьких заходів, святкових та урочистих концертів, презентацій у місті та області.

За активну творчу і просвітницьку діяльність, високий професійний рівень, колективу присвоєно ім’я Дмитра Ахшарумова — видатного культурного діяча, засновника першого симфонічного оркестру та музичного училища у Полтаві.

 

Кількісний склад – 18 осіб

Художній керівник – ШКАРОВСЬКА Лідія Павлівна

Диригент - Тищик Олег Борисович