Концертний ансамбль „Чураївна”


Концертний ансамбль „Чураївна”

Концертний ансамбль «Чураївна» створений у 1987 році. Поштовхом до цього стало прибуття на рідну Полтавщину, на роботу в Полтавську обласну філармонію народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Раїси Панасівни Кириченко, нашої землячки.

Вже після перших успіхів колектив здобув любов і популярність серед слухачів.

Концертні стежини колективу пролягли з різноманітними концертними програмами багатьма країнами світу: Україною, Польщею, Німеччиною, Австрією, Латвією, Естонією, Чехією, Румунією… Неодноразово колектив брав участь у мистецьких заходах, присвячених українській культурі, що проходили у Білорусі. А в 2018 році ансамбль «Чураївна» відвідав східну країну Ліван: дні української культури відбувалися у місті Бейрут. На усіх сценах світу ансамбль «Чураївна» та його солістів завжди зустрічали переповнені зали та безмежно вдячні слухачі! Теплі слова, сльози на очах, квіти на згадку про чудову творчу зустріч – і знову в дорогу, до нових концертних залів, до нових творчих звершень!

Багато талановитих полтавських музикантів віддали «Чураївні» часточку своєї душі, а дехто надовго пов’язав з нею свою долю.

Двадцять років віддав колективу його перший керівник, талановитий музикант, заслужений працівник культури України Микола Жорновий разом з колегою Борисом Козловим, дружиною Валентиною. Майже двадцять п’ять років творчості віддала «Чураївні» артистка колективу, бандуристка Леся Гринчук: проявивши себе як професійний музикант і організатор, вона продовжувала і збагачувала національні пісенні традиції колективу, усвідомлюючи свою професійну відповідальність і вкладаючи в своє творіння душу та власну індивідуальність. Співпрацювали із колективом такі прекрасні музиканти та професіонали своєї справи як Микола Кириченко, Євген Міхно, Юрій Кисляк, Сергій Прокопишин, Сергій Єгоров, Олег Тищик та багато інших митців. Свою професійність і досвід вклали у колектив чудові звукорежисери: Петро Сливка, Олег Бурмак, Вячеслав Козлов. Кожен, хто колись був пов'язаний на життєвому та творчому шляху із ансамблем «Чураївна», назавжди зберіг у серці любов до українського музичного мистецтва, до творчості, до глядача, до життя на сцені.  

Концертний ансамбль «Чураївна» – володар Гран-прі міжнародного фестивалю «Світ музики» (Фівізано, Італія), лауреат міжнародного конкурсу-фестивалю виконавців на народних інструментах імені В. Городовської, лауреат Всеукраїнського фестивалю сучасної української пісні «Два кольори» імені О. Білаша, лауреат обласної премії імені І.П. Котляревського.

«Чураївна» проводить значну роботу з популяризації українського національного мистецтва як серед старшого, так і серед підростаючого покоління, а також поповнює свій репертуар сучасними творами та обробками, застосовуючи у своїй творчості різноманітні стилі та жанри, експериментуючи зі звучанням, поєднанням інструментів, тембровим забарвленням, оригінальним і неповторним прочитанням музичних творів.

Сьогоднішній склад ансамблю – це молоді, талановиті, сповнені цікавих ідей і планів, артисти:

Альона Кіба – соло-скрипка

Алла Чепець – клавішні інструменти

Роман Шегера – баян

Роман Трирог – ударні інструменти

Костянтин Дусенко – гітара

Сергій Бригида – бас-гітара; художній керівник.

Провідна солістка концертного ансамблю «Чураївна» – берегиня української пісні, народна артистка України Наталія Хоменко. Гармонійно приєдналися до колективу і з успіхом виступають молоді артисти-вокалісти, лауреати міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Лідія Кретова, Ігор Година, Аліна Філіпюк. Також ансамбль «Чураївна» створює нові мистецькі доробки у творчій співпраці із заслуженою артисткою України Тетяною Садохіною.  

Репертуар колективу – широкий і різноплановий: від українських народних та авторських творів, пісень Марусі Чурай та Раїси Кириченко – до сучасних обробок інструментальних та вокальних творів всесвітньо відомих виконавців.

Художній керівник – Сергій Бригида​.

YouTube-канал колективу

Сторінка у Facebook

Опубліковано на умовах CC BY 4.0

Відео