Концертний ансамбль „Чураївна”


Концертний ансамбль „Чураївна”

Концертний ансамбль «Чураївна» створений у 1987 році. Поштовхом до цього стало прибуття на рідну Полтавщину, на роботу в Полтавську обласну філармонію народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Раїси Панасівни Кириченко, нашої землячки.

Вже після перших успіхів колектив завоював любов і популярність серед слухачів.

Концертні стежини колективу пролягли з різноманітними концертними програмами багатьма країнами світу: Україною, Польщею, Німеччиною, Австрією, Латвією, Естонією, Росією, Чехією, Румунією…

Багато талановитих полтавських музикантів віддали «Чураївні» часточку своєї душі, а дехто надовго пов’язав з нею свою долю.

Двадцять років віддав колективу його перший керівник, талановитий музикант, заслужений працівник культури України Микола Іванович Жорновий разом з колегою Борисом Козловим, дружиною Валентиною.

Концертний ансамбль «Чураївна» – володар Гран-прі міжнародного фестивалю «Світ музики» (Фівізано, Італія), лауреат міжнародного конкурсу-фестивалю виконавців на народних інструментах імені В. Городовської, лауреат Всеукраїнського фестивалю сучасної української пісні «Два кольори» імені О. Білаша, лауреат обласної премії імені І.П. Котляревського.

«Чураївна» проводить значну роботу по популяризації українського національного мистецтва, а також поповнює свій репертуар сучасними творами та обробками, застосовуючи у своїй творчості різноманітні стилі та жанри.

Сьогоднішній склад ансамблю, сформований у 2010 році, – це молоді, талановиті, сповнені цікавих ідей і планів, артисти. Майже двадцять п’ять років творчості віддала «Чураївні» артистка колективу, бандуристка Леся Андріївна Гринчук. Високопрофесійний музикант і організатор, вона продовжувала і збагачувала національні пісенні традиції колективу, усвідомлюючи свою професійну відповідальність і вкладаючи в своє творіння душу, власну індивідуальність.

Провідна солістка концертного ансамблю «Чураївна» - народна артистка України Наталія Хоменко. Гармонійно приєдналися до колективу і з успіхом виступають молоді артисти-вокалісти, лауреати міжнародних і Всеукраїнських конкурсів Лідія Кретова та Ігор Година. 

Пісні легендарної Марусі Чурай береже «Чураївна» як символ, як реліквію, як заповідь…

Художній керівник – Сергій Бригида​.

Сторінка у Facebook