Тріо бандуристок "Вишиванка"


Тріо бандуристок "Вишиванка"

Тріо бандуристок «Вишиванка», як самостійну сольну одиницю, було створено 2006 року на базі ансамблю бандуристок з однойменною назвою. Ініціатором створення тріо та його художнім керівником є Юлія Михайлівна Хниченко. Вона вдало поєднує педагогічну роботу з творчою діяльністю. Завдячуючи її творчому натхненню, колектив одразу зайняв одне з провідних місць серед популярних концертних колективів.

Теперішній склад тріо «Вишиванка» – артистки Вікторія Бовтік, Тетяна Чугуєвець, Олена Шевченко – працює з вересня 2010 року. Саме таким оновленим складом колектив взяв участь у V Міжнародному  конкурсі-фестивалі народної музики «Самородки – 2011», що проходив у м.Севастополі, отримав найвищу нагороду – Гран-прі.

За значний внесок у розвиток національної культури і мистецтва в Україні, а також, популяризацію української пісні за кордоном колектив і його учасниці неодноразово нагороджувалися Почесними грамотами та Подяками Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, управління культури Полтавської облдержадміністрації.

У 2007 році бандуристки стали лауреатами ІІ Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва імені Г. Китастого (м.Київ), отримавши ІІ місце.

Відданий улюбленій справі, колектив знайшов вдячного глядача на Полтавщині та далеко за межами області й України. Нові програми: «Палітра барв, пісень і почуттів», «Ми – струни на бандурі долі…» артистки презентували на сценах Кіровоградської, Дніпропетровської та Сумської філармоній.

Усвідомлюючи суспільне значення укріплення культурних зв’язків між братерськими народами, «Вишиванка» 2011 року, за підтримки Генерального  консульства України, з великим успіхом провела гастролі у м. Санкт-Петербурзі (РФ) з нагоди відзначення 20-річчя незалежності України.

У 2012 році успішно відбулися гастрольні виступи колективу у місті Набережні Челни Республіки Татарстан, де артисти презентували програму «Світ і душа української пісні».

У травні 2013 року артистки «Вишиванки» стали представниками України у далекому зарубіжжі – поширювали здобутки національної музичної культури у Польщі – брали участь у проведенні Днів української культури у Щецині, що були організовані Об’єднанням українців під патронатом Генерального консула України, а в липні, у складі делегації від Полтавської області, бандуристки брали участь у мистецькій програмі Курсько-Коренського ярмарку – 2013 (м.Свобода Курської області, РФ).

«Вишиванка» – частий гість на полтавському телебаченні, артисток запрошують для виступів у прямих ефірах, знімають сюжети про колектив.

Співачки постійно розширюють діапазон творчої діяльності. Майстерне володіння вокалом та технікою інструментальної гри дають змогу виконувати найрізноманітніші за жанром і характером твори музичного мистецтва. Це – обробки українських народних пісень, вокально-інструментальні та інструментальні твори сучасних композиторів і композиторів-класиків, джазові твори. Створені тематичні програми - «Шевченко і музика», «Слава роду калиновому», «Співаночки-вишиваночки», «У зими свята веселі», «Над Симоненком лебеді летять» — націлені на естетичне виховання та всебічний  розвиток дітей та молоді. 

Творчість тріо бандуристок «Вишиванка» безпосередньо спрямована на збереження та популяризацію національної культури, має за мету розкрити світ музики, українських пісень, долучає слухачів до глибин фольклору та популяризує серед молоді неповторний й унікальний український інструмент – бандуру.

 

 

У складі: Вікторії Бовтік, Тетяни Чугуєвець, Олени Шевченко

Художній керівник – ХНИЧЕНКО Юлія Михайлівна