Тріо бандуристок "Вишиванка"

Тріо бандуристок «Вишиванка», як самостійну сольну одиницю, було створено 2006 року на базі ансамблю бандуристок з однойменною назвою. Ініціатором створення тріо та його художнім керівником є Юлія Михайлівна Хниченко. Вона вдало поєднує педагогічну роботу з творчою діяльністю. Завдячуючи її творчому натхненню, колектив одразу зайняв одне з провідних місць серед популярних концертних колективів.
Теперішній склад тріо «Вишиванка» – артистки Вікторія Бовтік, Тетяна Чугуєвець, Олена Шевченко – працює з вересня 2010 року. Саме таким оновленим складом колектив взяв участь у V Міжнародному конкурсі-фестивалі народної музики «Самородки – 2011», що проходив у м.Севастополі, отримав найвищу нагороду – Гран-прі.
За значний внесок у розвиток національної культури і мистецтва в Україні, а також, популяризацію української пісні за кордоном колектив і його учасниці неодноразово нагороджувалися Почесними грамотами та Подяками Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, управління культури Полтавської облдержадміністрації.
У 2007 році бандуристки стали лауреатами ІІ Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва імені Г. Китастого (м.Київ), отримавши ІІ місце.
Відданий улюбленій справі, колектив знайшов вдячного глядача на Полтавщині та далеко за межами області й України. Нові програми: «Палітра барв, пісень і почуттів», «Ми – струни на бандурі долі…» артистки презентували на сценах Кіровоградської, Дніпропетровської та Сумської філармоній.
У 2011 році, за підтримки Генерального консульства України, тріо “Вишиванка” з великим успіхом провели гастролі у м. Санкт-Петербурзі (РФ) з нагоди відзначення 20-річчя незалежності України.
У 2012 році успішно відбулися гастрольні виступи колективу у місті Набережні Челни Республіки Татарстан, де артисти презентували програму «Світ і душа української пісні».
У травні 2013 року артистки «Вишиванки» стали представниками України у далекому зарубіжжі – поширювали здобутки національної музичної культури у Польщі – брали участь у проведенні Днів української культури у Щецині, що були організовані Об’єднанням українців під патронатом Генерального консула України, а в липні, у складі делегації від Полтавської області, бандуристки брали участь у мистецькій програмі Курсько-Коренського ярмарку – 2013 (м.Свобода Курської області, РФ).
У 2014 році Тріо стали лауреатом Полтавської обласної премії імені Івана Петровича Котляревського у номінації “Музично-пісенна творчість”.
Також у скарбничці колективу участь у Мистецькому фестивалі “Слава роду Полтавського” (м. Полтава) (2014, 2015); Музичному фестивалі “Віват, Полтава!” (м. Полтава) (2014, 2016); Обласному фестивалі мистецтв “Срібний передзвін Різдва” (м. Полтава) (2015) у рамках мистецького проекту “Із циклу календарних свят” - “Вечорниці у Полтаві” (2015); Регіональному фестивалі пісенно-обрядового фольклору “Сьогодні - Купава, а завтра Івана” на базі Національного літературно-меморіального музею Г. Сковороди (Харківська область) (2016); Обласному фестивалі театралізованого вертепного дійства “Різдвяна феєрія” (2017); XI Всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Слобожанський спас” (с. Сватове, Луганська область) (2017); участь у відкритті Всеукраїнського фестивалю “Кінь-Док” (м. Полтава) (2018); Всеукраїнський фестиваль творчості і краси “Осінній калейдоскоп” (м. Полтава) (2018).
Артистки неодноразово підтримували наших бійців у зоні проведення АТО/ООС за що нагороджені подякою командира батальйону “Айдар” за допомогу у справі захисту України (м. Торецьк, 2015), Відзнакою Президента України “За гуманітрану участь в антитерористичній операції” (2017), Почесною грамотою Полтавського об’єднаного військового коміаріату за допомогу Збройним Силам України (2017), Подякою командування військової частини АО312 (2018), Грамотою Полтавської обласної ради “За активну громадянську позицію” (2018).
У жовтні 2019 року Тріо бандуристок “Вишиванка” брало участь у IV Міжнародному фестивалі “Благофест” (м. Запоріжжя).
Також у цьому місяці колектив перебував із гастролями у Італійській Республіці, а саме у містах Сан Дона ді П’яве, Вінченца, Падуя, Кордуна, Крочетта, та Монтебеллуна на території регіону Венето, з метою участі у мистецьких заходах для підтримки міжнародного іміджу України, зв’язків з українцями, які живуть за межами України, культурною місією та популяризацією полтавського краю та кращих здобутків української культури, мови, автентичності та культурно-історичної спадщини.